جاذبه های گردشگری استانبول(قسمت دوم)

توضیحات

در مقاله قبل به مکانهای دیدنی استانبول اعم از موزه ایاصوفیه ،مسجد سلیمانیه،کاخ یا سرای توپقای اشاره کردیم در ادامه همراه ما باشید:

یکی دیگر از مسجدهای مشهور و دیدنی شهر استانبول، مسجد سلطان احمد است که  هم به دلیل کاشی کاری های آبی اش و هم به علت  روایتی قدیمی از قایق‌رانان دریای مرمره که انعکاس آبی دریا روی دیوار‌های مسجد شگفت‌زده‌شان می‌کرده، در میان گردشگران به مسجد آبی معروف است. ساخت این مسجد توسط آقا محمد معمار هفت سال طول کشید و شش مناره باریک آن از بیشتر نقاط شهر دیده می شوند.

بسیاری از کسانی که به استانبول سفر می کنند، به ویژه عاشقان خرید حتما از بازار بزرگ این شهر هم دیدن می کنند. بازار بزرگ استانبول با داشتن بیش از ۵۰۰۰ مغازه، یکی از بزرگترین بازارهای سرپوشیده در جهان است و روزانه بیش از ۲۵۰ هزار نفر از آن بازدید می کنند. در زبان ترکی به این بازار کاپالی چارشی به معنی بازار سرپوشیده می گویند.  در این بازار محصولات متنوعی از فرش و قالی و پوشاک گرفته تا صنایع دستی و کارهای هنری عرضه می شود. امروزه بازار بزرگ استانبول دارای دو حمام بزرگ ، چهار فواره و دو مسجد است.

خیابان استقلال که از میدان پر جنب و جوش تقسیم شروع شده و دو طرف آن پر از مراکز خرید مختلف است. خیابان استقلال استانبول به نماد ترکیه مدرن تبدیل شده و از آن به عنوان شانزلیزه استانبول یاد می شود. مغازه های خوش آب و رنگی که سازهای قدیمی می فروشند، نقاشانی که آثار خود را در معرض نمایش و حراج قرار می دهند و لباس های دست دوز رنگارنگی که فقط در این خیابان می شود پیدا کرد. اطراف خیابان استقلال استانبول پر است از سینما‌ها، رستوران‌ها و کافه‌های دنج. در گوشه گوشه این خیابان زیبا برنامه‌های جالبی اجرا می‌شود؛ از ساز و آواز گرفته تا دلقک‌های رنگارنگ و ژانگولربازی. به همین دلیل خیابان استقلال استانبول نه تنها برای عاشقان خرید، بلکه برای هر گردشگر و بازدید کننده دیگر هم یک مکان جذاب و دوست داشتنی است.

هتل های مرتبط

تورهای مرتبط